Для чого потрібна струбцина?

Для надійної фіксації заготовок в столярній справі давно застосовують такий допоміжний механізм, як струбцина. Безліч механізмів і верстатів автоматизували процеси пиляння, стругання та свердління, а от процес тимчасового кріплення при роботі з деревом виконується, як і раніше, вручну. Говорячи про струбцинах потрібно відзначити, що цей механізм зазнав деякі зміни, що відповідають за зручність використання, але суть інструменту залишилася колишньою. Виробники струбцин пропонують безліч варіантів універсальних струбцин, з різними модифікаціями для зручності самостійної роботи. Основна конструкція залишається колишньою.
Струбцини являють собою конструкцію з цільної стійкою до тиску рамки і з рухомих затискачів для фіксації. Захоплення заготовки здійснюють статичні і гвинтові губки. За своїми функціями струбцина нагадує лещата, але з великими варіантами застосування в різних площинах заготовки. Вибираючи струбцину можна легко розгубитися в їх видах і придбати не зовсім зручний варіант. Для того, що б полегшити Ваш вибір, давайте розберемося в основних видах струбцин, визначимо їх недоліки та переваги при роботі.
Види сучасних струбцин.
Ви легко дізнаєтеся G-образну струбцину серед ряду інших затискачів, адже вона сама основна і найпоширеніша. Це литий або кована прямокутна рамка, верхній край якої є нерухомою губкою, на протилежному кінці має гвинтовий пристрій для підгонки зазору під розмір заготовки. Подкрутив гвинт з рухомою губкою по необхідним розмірам можна домогтися максимального затиску заготовок. Ви можете сміливо застосовувати струбцину цього типу для склеювання деревини невеликої товщини. Для більш великих брусків деревини потрібно застосувати інші види струбцин. Більшість професійних майстрів користуються F-образними струбцинами. Струбцині під силу затискати заготовки різної товщини, надаючи максимальне тиск на поверхню. Тут відсутня цілісна рамка, що обмежує розліт губок, її роль бере на себе направляюча з рухомою і стачной губкою. Силу стискання регулює гвинтовий механізм рухомий губки. Такий струбциною зручно фіксувати деталі для просушування клейового з'єднання і в тих випадках, коли вільні обидві руки.
Для закрепления заготовок одной рукой отдаётся предпочтение пружинным струбцинам. Они легко крепятся на краях заготовки, оказывают не сильное сжатие и идеально подходят для работы с хрупкими деталями. Глубина захвата у таких зажимов минимальная. Более совершенным одноручным приспособлением является автоматическая струбцина. Сжатие в таких струбцинах производится рычагом, который обеспечивает автоматическое сжатие. Такие струбцины универсальны и имеют множество дополнительных функций. Корпус изготовлен из прочных и легких материалов. Цена за такой качественный инструмент значительно выше, а более дешёвые варианты не долговечны.
Так же существуют специальные зажимы для определенных условий применения. Торцевая струбцина очень похожа на G-образную, но имеет дополнительную подвижную губку для прижатия к торцу заготовки. Работа с таким инструментом требует навыков, а в некоторых случаях сторонней помощи.
Для соединения заготовок под прямым углом применяются угловые струбцины, имеющие различное исполнение.
Стрічкові струбцини дозволяють надійно без перекосів з'єднувати кілька кутів одночасно, зберігаючи загальну стійкість конструкції. Складається із стрічки, яка затягується, як ремінь, натяжною блоком.
Для складання габаритних конструкцій застосовуються трубні струбцини. Складаються вони з направляючої трубки наполегливої елемента і рухомого стопорного механізму. Розліт губок затиску обмежений довжиною трубки.
Таким образом, мы выяснили основные виды струбцин для выполнения различных задач. При выборе стоит учитывать качество инструмента: плавность хода винтовых крепежей, наличие защитного покрытия на губках, вес инструмента. Помните, что простую струбцину можно приобрести дешевле, а вот на покупке автоматического зажима экономить не стоит. В нашем магазине предлагаются различные струбцины для столярных работ. Широкий ассортимент инструментов позволит расширить производственные возможности и оптимизировать домашний ремонт. Ми раді завжди раді надати кваліфіковану допомогу у виборі потрібного інструменту.
- Дізнайтесь все про ціни на кондиціонери Osaka у Старокостянтинові! У нашій статті ми розглянули, скільки коштує встановлення та покупка кондиціонера, які фактори впливають на вартість, а також як вибрати варіант для вашого будинку чи офісу. Корисні поради та актуальна інформація допоможуть вам зробити правильний вибір!
- Цікаво, скільки коштує кондиціонер у Кам'янці-Подільському? У нашій статті – усе про ціну кондиціонера Osaka: економія до 30%, обігрів при нагріві -15°C, тиша та чисте повітря. Встигніть купити зі знижкою 15% – комфорт за доступною вартістю чекає на вас!